adwokat Lublin Małgorzata Pietrzak

Adwokat Małgorzata Pietrzak jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W 2017 roku, po odbyciu aplikacji adwokackiej, otworzyła własną Kancelarię Adwokacką w Lublinie.

Pamiętaj, że czytany artykuł nie stanowi porady prawnej w rozumieniu ustawy Prawo o adwokaturze! 
Wpis jest oparty na stanie prawnym obowiązującym w chwili jego publikacji.

Mieszkam za granicą i potrzebuję adwokata

mieszkam za granica i potrzebuje adwokata w Polsce

Być może od kilku czy kilkunastu lat mieszkasz na stałe za granicą. Może jednak zdarzyć się, że w pewnych sprawach będzie Ci potrzebny adwokat w Polsce. Dotyczyć to może m.in. spraw spadkowych, ale nie tylko. W dzisiejszym wpisie przybliżę Ci w jaki sposób współpracuję z klientami, którzy na stałe mieszkają za granicą.

Klient mieszkający za granicą i adwokat w Polsce – jak się skontaktować?

Mimo, że moją Kancelarię i Twoje miejsce zamieszkania prawdopodobnie dzielą setki kilometrów, to mimo to możesz skorzystać z pomocy prawnej. Z powodzeniem prowadziłam już szereg spraw w takich przypadkach, dzięki czemu mam wypracowaną praktykę postępowania.

Pierwszym krokiem jest Twój kontakt z moją Kancelarią. Zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego. W wiadomości opisz mi pokrótce swój problem prawny i jakiej pomocy oczekujesz. Czy chodzi o reprezentowanie Cię przed sądem polskim, czy też o pobranie i przygotowanie dokumentów wydawanych przez polskie urzędu.

W odpowiedzi otrzymasz odpowiedź jaki jest koszt porady prawnej oraz w jaki sposób dokonać płatności.

Kolejnym krokiem jest ustalenie terminu rozmowy. Preferuję rozmowę za pośrednictwem komunikatorów internetowych, co pozwala m.in. na obniżenie kosztów połączenia. Ponadto, rozmowa „na żywo” znacznie bardziej przypomina sposób udzielania porady prawnej. W niektórych przypadkach możemy się również umówić na wymianę wiadomości e-mail. Ma to zastosowanie głównie wtedy, gdy dla wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania konieczne będzie przesłanie skanów lub fotokopii istotnych dla sprawy dokumentów.

Porada prawna przez telefon

Jeśli interesuje Cię wyłącznie porada prawna, to zapraszam do zapoznania się z treścią tej podstrony. Na ogół, już po pierwszej wiadomości z Twojej strony, poinformuję Cię jakie dokumenty (a raczej ich skany) będą mi potrzebne. Warto, abyś jak najszerzej opisał swój problem prawny oraz stan faktyczny, dzięki czemu będę mogła w pełni przygotować się do rozmowy. W ten sposób, sama porada prawna przebiegnie szybko i sprawnie.

adwokat w Polsce

Polski adwokat- prowadzenie sprawy dla osoby mieszkającej za granicą

Inaczej wygląda sytuacja, jeśli zlecisz mi poprowadzenie w Polsce sprawy sądowej. Mimo, że od lat Twoim miejscem zamieszkania mogą być Niemcy, Wielka Brytania lub inny zakątek świata, niektóre sprawy musisz lub możesz załatwić w Polsce. Korzystając z pomocy prawnej pełnomocnika w kraju pochodzenia, otrzymujesz gwarancję profesjonalnego zastępstwa procesowego. Jako adwokat i Twój pełnomocnik znam obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Ponadto, czuwam nad prawidłowym przebiegiem postępowania. Decydując się na pomoc adwokata w Polsce, nie musisz być osobiście na każdym terminie rozprawy. To ja, w Twoim imieniu, będę zadawać świadkom pytania oraz składać odpowiednie wnioski. Ty zaś będziesz na bieżąco informowany o przebiegu sprawy.

Adwokat w Polsce – jak zlecić mi sprawę?

Jeśli zdecydujesz się, żebym to właśnie ja poprowadziła Twoją sprawę, niezbędne będzie udzielenie mi pełnomocnictwa oraz podpisanie umowy, która reguluje nie tylko wynagrodzenie adwokata, lecz również moje obowiązki. Szablony tych dokumentów otrzymasz na maila, a po ich wydrukowaniu i wypełnieniu wyślesz je pocztą na adres kancelarii.

Czy musisz przyjeżdżać na rozprawy?

W wielu przypadkach Twoja obecność nie jest konieczna. Dotyczy to m.in. czynności związanych z przesłuchaniem świadków, oględzin nieruchomości dokonywanych przez biegłych itd. Musisz jednak liczyć się z tym, że w określonych sytuacjach Twoja obecność będzie niezbędna. Wobec tego, otrzymasz ode mnie informację dotyczącą obowiązkowego stawiennictwa w sądzie.

Kiedy jeszcze przyda Ci się adwokat w Polsce?

Praca adwokata nie kończy się w sądzie. Przykładowo, możesz potrzebować odpisu swojego aktu urodzenia lub odpisów dokumentów przechowywanych w różnych instytucjach w Polsce. W takiej sytuacji również może pomóc Ci profesjonalny pełnomocnik, jakim jest adwokat. Ponownie, abym mogła uzyskać te dokumenty w Twoim imieniu, będę potrzebować Twojego pełnomocnictwa.

Zainteresował Cię ten artykuł, a może masz związane z nim pytania? Jeśli tak, to zapraszam Cię do zostawienia komentarza lub do udostępnienia wpisu w mediach społecznościowych.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz poprzednie artykuły:
rozłożenie grzywny na raty

Rozłożenie grzywny na raty

Mimo, że kara grzywny jest karą wolnościową, to ze względu na swoją wysokość może nieraz stanowić poważną dolegliwość dla skazanego. Nadmienię, że zgodnie z art.

Read More »
adwokat Lublin 4 lata kancelarii

4 lata Kancelarii!

Dzisiaj będzie prywata na blogu 🙂 Dokładnie 4 lata temu, 16 października 2017 roku w CEiDG została zarejestrowana Kancelaria Adwokacka Adwokat Małgorzata Pietrzak. Można zapytać:

Read More »

Adwokat Lublin

Kancelaria Adwokacka Adwokat Małgorzata Pietrzak świadczy pomoc prawną na lubelskim rynku od 2017 roku. Jej celem jest zapewnienie usług prawnych na jak najwyższym poziomie, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców.

Adwokat Lublin - dane

NIP: 712-334-92-64

REGON: 368502239

Rachunek bankowy: mBank

18 1140 2004 0000 3402 7714 8146


Adwokat Lublin - dojazd