Porady prawne - Lublin

Porady prawne to jeden ze sposobów świadczenia pomocy prawnej przez adwokata.

W życiu spotykamy się z różnymi problemami prawnymi. W wielu takich sytuacjach nie musimy występować na drogę postępowania sądowego. Potrzebujemy jedynie specjalisty, który wyjaśni zawiłości umowy lub regulaminu, albo doradzi najkorzystniejszą opcję.
Niejednokrotnie też rzetelna i kompleksowa porada prawna pozwoli samodzielnie podejmować dalsze kroki prawne.

adwokat lublin porady prawne

Dlaczego warto zgłosić się po poradę prawną do adwokata?

Nie wiesz, gdzie uzyskać  poradę prawną? Odpowiedź brzmi: w kancelarii adwokackiej!

Adwokat, jako specjalista, posiada nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, lecz przede wszystkim dysponuje doświadczeniem zdobytym na sali sądowej. Pozwala mu to spojrzeć na problem prawny klienta z szerszej perspektywy i przewidzieć ewentualne ryzyko. Otrzymując poradę prawną w Kancelarii Adwokackiej, dowiesz się nie tylko o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących Ci uprawnieniach. Adwokat wskaże również zgodne z prawem możliwości rozwiązania Twojego problemu.

Dziedziny prawa, w których uzyskasz moją poradę prawną

Udzielam porad prawnych we wszystkich dziedzinach prawa, w których praktykuję. Wobec tego, możesz liczyć na moją wiedzę zarówno z zakresu prawa spadkowego (np. w kwestii sporządzenia testamentu), jak i prawa rodzinnego czy karnego. Swoim klientom doradzam również w sprawach administracyjnych.

Jak przygotować się do spotkania w Kancelarii?

Tak jak zlecenie sprawy, tak i uzyskanie porady prawnej wymaga pewnego przygotowania. Umawiając się na spotkanie w Kancelarii, adwokat doradzi jakie dokumenty warto ze sobą zabrać, żeby udzielona porada prawna była kompletna. Na ogół, zostaniesz poproszony o przyniesienie umowy, decyzji lub orzeczenia sądu. Przedstawienie adwokatowi podczas wizyty wszelkich związanych z problemem dokumentów w znacznym stopniu ułatwi pracę

Ile czasu zarezerwować na poradę prawną?

Na ogół, udzielenie prostej porady prawnej trwa nie dłużej, niż godzinę. Jako adwokat staram się odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości moich klientów, dlatego też spotkanie w Kancelarii może się wydłużyć. Ponadto, w przypadku przedstawienia obszernych dokumentów może się okazać, że potrzebuję jakiś czas na ich analizę. Wtedy wyznaczony jest kolejny termin wizyty, na której, już po zapoznaniu się z dokumentami, będę mogła udzielić kompletnej i rzetelnej porady prawnej.

Ile kosztuje porada prawna?

Koszt porady prawnej jest zależny od stopnia jej zawiłości czy też czasu koniecznego do jej przygotowania. Na ogół, cena waha się w granicach od 150 do 250 zł, ale w przypadku znacznego skomplikowania lub większego nakładu pracy, ta wartość wzrasta.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka może być szacunkowa cena porady prawnej, zapraszam do kontaktu telefonicznego. 

Porady prawne on-line i porady prawne telefoniczna

W niektórych sytuacjach osobiste spotkanie w Kancelarii jest niemożliwe lub w znacznym stopniu utrudnione. Dotyczy to w szczególności osób na stałe zamieszkujących poza granicami kraju. Wtedy z pomocą przychodzą dobrodziejstwa XXI wieku.

Prowadzona przeze mnie Kancelaria udziela porad prawnych przez telefon, a także za pomocą aplikacji Internetowych. 

Jak wygląda udzielanie porad prawnych telefonicznych i on-line? Po nawiązaniu kontaktu i wstępnym omówieniu czego dotyczy problem, informuję klienta o koszcie porady oraz przekazuję dane do wpłaty. Następnie, zainteresowany przesyła mi skany lub fotokopie posiadanych dokumentów związanych z przedmiotem porady. Dzięki temu mam możliwość zapoznać się z nimi jeszcze przed rozmową. Sama rozmowa przebiega podobnie, jak w przypadku udzielania porady prawnej w siedzibie Kancelarii.

Czy porada prawna on-line ma taką samą jakość, jak porada tradycyjna?

Jeśli obawiasz się, że telefoniczna lub internetowa porada prawna nie spełnią Twoich oczekiwań, to mogę Cię uspokoić. W większości prowadzonych przeze mnie spraw kontaktuję się z klientami (obok osobistych spotkań) właśnie za pomocą tych środków. Posiadam również bogate doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej na rzecz osób stale zamieszkujących za granicą. Jako adwokat, dokładam wszelkich starań, aby jakość obsługi moich klientów była na wysokim poziomie, niezależnie od sposobu udzielenia porady prawnej. 

Adwokat Lublin

Kancelaria Adwokacka Adwokat Małgorzata Pietrzak świadczy pomoc prawną na lubelskim rynku od 2017 roku. Jej celem jest zapewnienie usług prawnych na jak najwyższym poziomie, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców.

Adwokat Lublin - dane

NIP: 712-334-92-64

REGON: 368502239

Rachunek bankowy: mBank

18 1140 2004 0000 3402 7714 8146


Adwokat Lublin - dojazd